עלי קנאביס ציור שמן

7 זני סאטיבה לשיפור מצב הרוח

הקנאביס הוא צמח מגוון להפליא שאפשר לגדל בדרכים שונות ולייצר ממנו מגוון רחב של השפעות שונות שאפשר לבחור מבניהן. זנים שקרובים יותר גנטית לאינדיקה נוטים לספק "סטלה" רגועה יותר בעוד שההשפעה של הסאטיבה היא יותר בכיוון של מתן אנרגיה ושיפור מצב הרוח. בכתבה הבאה אספנו עבורכם 7 זני סאטיבה מומלצים.

הקנאביס הוא צמח מגוון להפליא שאפשר לגדל בדרכים שונות ולייצר ממנו מגוון רחב של השפעות שונות שאפשר לבחור מבניהן. זנים שקרובים יותר גנטית לאינדיקה נוטים לספק "סטלה" רגועה יותר בעוד שההשפעה של הסאטיבה היא יותר בכיוון של מתן אנרגיה ושיפור מצב הרוח. לכן, זני הסאטיבה מתאימים יותר למי שרוצה תחושה יותר קלילה, אבל הם גם מעולים למי שרוצה לשפר את היצירתיות ו/או את רמת הריכוז בעבודה. כמו כן, זני הסאטיבה מגבירים את המוטיבציה והם מספקים פתרון מעולה לאנשים שצריכים להתמודד עם לחץ וחרדה.

1. סופר סילבר סוור דיזל הייז – Super Silver Sour Diesel Haze

גנטיקה: סאטיבה
הורים: Super Silver Haze, Sour Diesel
רמות THC: גבוהות
רמות CBD: לא ידוע

ה- Super Silver Sour Diesel Haze מציע שילוב מדהים של זן אולד-סקול ביחד עם זן מודרני: Super Silver Haze ביחד עם Sour Diesel. הסופר סילבר מציע סטלה חזקה ועוצמתית שתספק מעשני קנאביס כבדים, פחות מתאים לאנשים שלא מעשנים קבוע. הסטלה תרומם את מצב הרוח שלכם מאוד, תשפר את המוטיבציה ותדרבן אתכם. אם מצפה לכם יום ארוך ובא לכם לפתוח אותו ברגל ימין, אז ג'וינט מלא בסופר סילבר הוא דרך מצוינת לפתוח אותו, לצד כוס קפה חזק. הפרחים של הזן הזה יספקו ריח חריף של פירות הדר ועצי אורן.

לזן הזה יש מבנה שונה מאשר רוב הזנים ממשפחת הסאטיבה – הוא נשאר בגודל בינוני לאורך כל תהליך הצמיחה שלו. בזכות הגודל שלו הרבה יותר קל לגדל ולטפח אותו, מה שהופך אותו לאופטימלי למגדלים ביתיים. היבול שלו בדרך כלל מאסיבי ללא קשר לסביבת הגידול, כאשר זמן הפריחה הוא עד 12 שבועות.

2. פנמה הייז – Panama Haze

גנטיקה: סאטיבה (90%-100%)
הורים: F10 Panama elite, Green Haze, Purple Haze
רמות THC: בין 18% ל-23%
רמות CBD: כ-1%

ה-Panama Haze הוא זן נוסף ממשפחת הסאטיבה – מבחינה גנטית בין 90 ל-100 אחוז. הגנטיקה הזו תספק לכם אנרגיה מחשמלת – לא סתם הזן הזה של הסאטיבה הופך ליותר ויותר פופולרי ברחבי בעולם. הגנטיקה הטהורה שלו מורכבת מ- F10 Panama elite, Green Haze ו-Purple Haze. רמות ה-THC יכולות להגיע עד ל-23%, רמות גבוהות שמציעות סטלה אנרגטית ועוצמתית שגובלת בפסיכדליות.

בכל הנוגע לגידול – ניתן לגדל אותו בחוץ או בתוך מבנה, כך או כך הוא יצמח לגובה רציני. צמחי הקנאביס האלה נחשבים פשוטים לגידול כי הם עמידים בפני עובש, טחב וטמפרטורות קיצוניות.

3. דיסטרוייר – Destroyer

גנטיקה: סאטיבה (90%-100%)
הורים: Mexican, Colombian, Meao Thailand, THC
רמות THC: כ-20%
רמות CBD: כ-1%

ה-Destroyer לא קיבל את השם המעט מאיים שלו סתם. רמות גבוהות של THC יסייעו לכם להתמודד עם מצב רוח ירוד וחוסר יצירתיות. זן הסאטיבה הטהור הזה הוא תוצר של גנטיקה מקסיקנית, קולומביאנית ותאילנדית. רמות THC של 20% בשילוב רמות CBD של 1% יסייעו לכם בהתמודדות עם הלחץ של חיי היום-יום ויגבירו את תחושת התשוקה והמוטיבציה. בקיצור, אם אתם צריכים משהו שיעזור לכם להתמודד עם חיי השגרה – הזן הזה הוא בדיוק בשבילכם. הטרפנים שלו ממש מיוחדים, כאשר לבנדר הוא ללא ספק הכי דומיננטי בכל התערובת הזו.

4. ברוס באנר בי אקס 2.0 – Bruce Banner BX 2.0

גנטיקה: סאטיבה
הורים:Bruce Banner 3, Strawberry Diesel
רמות THC: בין 25% ל-30%
רמות CBD: לא ידוע

השם ברוס באנר מקורו ב"ענק הירוק" (האלק – Hulk): גדול, ירוק ומפלצתי. הפרטים הללו מתארים את הזן הזה באופן מושלם, שכן הוא מיוחד ואפילו מאיים. Bruce Banner BX 2.0 גדל כאשר דבר אחד בלבד עובר בראשו: השפעה פסיכואקטיבית טהורה ועוצמתית. תוצאות המעבדה חשפו שהחיה הזו מסוגלת להגיע לרמות THC של עד 30%, יוצרת השפעת סטלה מלאה באנרגיה ומצב רוח חיובי גם כאשר נצרכת במינון נמוך. מינון גבוה יותר של הזן הזה גובל בהשפעה פסיכודלית ואולי יהיה קצת כבד למי שלא מעשן הרבה. הזן הזה הוא אופציה מצוינת אם אתם מחפשים משהו חזק שיעיף אתכם.

הברוס באנר צומח גבוה, במידה ותרצו לגדל אותו זה ידרוש ממכם עבודה – תצטרכו לתחזק אותו ולגזום אותו בעצימות גבוהה בהשוואה לזנים אחרים. היבול בדרך כלל מאסיבי ולוקח באזור ה- 10 שבועות להגיע לפריחה. זמן הקציר במידה ואתם מגדלים בחוץ הוא בחודש אוקטובר.

5. ג'ק דה ריפר – Jack The Ripper

גנטיקה: סאטיבה (70%)
הורים: Space Queen, Jack's Cleaner
רמות THC: בינונית
רמות CBD: לא ידוע

הצמח היפה הזה בצבע ירוק-כהה יודע איך לרומם לכם את מצב הרוח ולדרבן אתכם. ל-Jack The Ripper יש גנטיקה של 70% סאטיבה ושושלת יוחסין הכוללת Northern Lights, Romulan, Purple Haze, Jamaican Lambsbread, Pluton, ו-Cinderella. מדובר בזן מתון יחסית שההשפעה שלו היא בעיקר שקט נפשי. הוא מכיל רמות בינונית של THC מה שהופך אותו לאידיאלי למעשנים מתחילים וכאלה שצריכים דחיפה קטנה במהלך היום, אבל לא רוצים להיות מסטולים מדי. ההשפעה שלו היא שילוב של אופוריה עם מצב רוח מרומם, בשילוב טעם הנהדר של אננס, לימון ופירות שונים.

6. סנטה מוארטה – Santa Muerte

גנטיקה: סאטיבה (90%-100%)
הורים: Original Haze, Mexican Sativa
רמות THC: בין 18% ל-20%
רמות CBD: לא ידוע

ה-Santa Murete הוא זן סאטיבה טהור שמייצר פרחים גדולים ודחוסים המלאים בשרף פסיכואקטיבי. רמות ה-THC הם בסביבות ה-20% מה שמאפשר גם לאנשים שמעשנים קבוע להרגיש סטלה טובה ותחושת התרגשות. ההורים שלו הם Mexican Sativa ו-Original Haze שבירכו אותו בטעמי פירות נהדרים.

הזן הזה נחשב קשה לגידול ולכן עדיף לא להתעסק איתו, אלא אם צברתם מספיק ניסיון בגידול. אם אתם מגדלים בתוך מבנה אז פוטנציאל היבול הוא עד 600 גרם למטר מרובע, בעוד שגידול בחוץ יוכל להניב לכם יבול עצום וגובה של עד 2.3 מטר.

7. פרנקו'ס לימון צ'יז – Franco's Lemon Cheese

גנטיקה: סאטיבה (60%)
הורים:Super Lemon Haze, Exodus Cheese
רמות THC: כ-20% בערך
רמות CBD: לא ידוע

זן עשיר בטריכומות עד שהוא נראה כאילו הוא מצופה ביהלומים. הפרנקו לימון צ'יז הוא זן סאטיבה היברידי, כאשר הגנטיקה שלו היא כ-60% סאטיבה ו-40% אינדיקה, מה שהופך אותו למרומם עם אלמנט של צ'יל (רוגע). ההורים של הזן הזה הם Super Lemon Haze ו-Exodus Cheese שהעבירו לו בתורשה טעמים של גבינה ולימון. רמות ה-THC הם 20% בערך וההשפעה שלו מהירה מאוד אבל גם נמשכת לאורך זמן רב.

בין אם בחרתם לגדל אותו בחוץ או בפנים, הזן הזה יגיע לגודל בינוני ויספק כמות גדולה של יבול בכל מקרה. זמן הפריחה הוא עד 11 שבועות כאשר זמן הקציר הוא במהלך אוקטובר-נובמבר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסומים קשורים